Kiedy i jak stosujemy kołdrę obciążeniową?

Strona główna » Blog » Kiedy i jak stosujemy kołdrę obciążeniową?

Zastosowanie

Nasze zalecenie, aby waga kołdry obciążeniowej wynosiła około 10% wagi ciała, opiera się głównie na doświadczeniu klientów i badaniach. Niemniej jednak, w niektórych przypadkach możesz potrzebować większą lub mniejszą wagę, aby osiągnąć zamierzony efekt. Ostatecznie decyduje własne odczucie, ponieważ każdy organizm reaguje inaczej. Postępuj zgodnie z naszymi instrukcjami, a dowiesz się, czy Twoja kołdra ma odpowiednią dla Ciebie wagę.

Obszary zastosowania

Kołdra obciążeniowa może być wykorzystywana na wiele różnych sposobów. Dzieje się tak dlatego, że kołdra obciążeniowa ma działanie uspokajające i relaksujące, co jest szczególnie korzystne w przypadku niektórych czynności.

Kołdra obciążeniowa do spania

Najczęstszym miejscem stosowania kołdry obciążeniowej jest sypialnia. Może ona tymczasowo lub całkowicie zastąpić zwykłą kołdrę. Jej ciężar sprzyja szybszemu zasypianiu i głębszemu snu. Szczególnie osoby z problemami ze snem, dużym stresem i wewnętrznym niepokojem odczują poprawę dzięki spaniu pod kołdrą obciążeniową i tym samym będą mogły rozpocząć kolejny dzień bardziej wypoczętymi.

Kołdra obciążeniowa na kanapę

Wieczorem większość ludzi kończy dzień wygodnie rozsiadając się na kanapie. Jednak ilość wydarzeń, spotkań i stresu może zakłócić rozpoczęcie fazy relaksacji. Ciężar kołdry stymuluje całe ciało, dzięki czemu może się ono wyciszyć i osiągnąć potrzebny mu relaks. Kołdra obciążeniowa zapewnia również dodatkowe chwile spokoju i ukojenia podczas krótkich przerw na wypoczynek w ciągu dnia, np. podczas drzemki lub czytania.

Kołdra obciążeniowa podczas uprawiania sportu

Uspokajające działanie kołdry obciążeniowej może być bardzo pomocne podczas uprawiania niektórych dyscyplin sportowych. Szczególnie po cieżkim treningu, kiedy ciało musi zostać przywrócone do stanu odpoczynku i relaksu. Kołdra obciążeniowa jest to szczególnie przydatna podczas medytacji i jogi, ale także podczas innych ćwiczeń. Ciężar ma dodatkowo działanie uspokajające i pomaga postrzegać ciało percepcyjnie i w ten sposób uspokić nasze myśli.

Jak używać kołdry obciążeniowej?

 • Daj swojemu organizmowi wystarczająco dużo czasu, aby powoli przyzwyczaił się do wagi. W tym celu oferujemy 28-dniowy okres próbny.
 • Zawsze zwracaj uwagę na to jak się czujesz pod kołdrą. Twoje dobre samopoczucie jest najważniejsze.
 • Nacisk kołdry obciążeniowej powinien być przyjemny. Jeśli czujesz się niedobrze, jest to jasny znak, że kołdra jest zbyt ciężka.
 • Kołdra może być również umieszczona tylko na niektórych częściach ciała.
 • Używaj jej kiedy tylko masz na to ochotę. Możesz używać jej codziennie, ale także przez ograniczony czas.

Kołdra obciążeniowa to nie to samo, co zwykła pościel. Dlatego należy powoli przyzwyczajać organizm do ciężaru. Na początku jej waga może wydawać się zbyt duża dla Ciebie – wtedy najlepiej stosować się do naszych sugestii i stopniowo zwiększać czas jej używania. Jeśli od początku czujesz się dobrze, możesz ją używać przez dłuższy czas. Dowiesz się wtedy, czy waga jest odpowiednia, czy też można ją zwiększyć.

Proponowane przez nas zastosowanie

 • 15 minut dziennie

  Pozwól swojemu ciału powoli przyzwyczaić się do ciężaru. Na początku używaj kołdry przez około 15 minut i zobacz, jak Twoje ciało reaguje na ciężar. Czy czujesz się przyjemnie przytulony?

 • 1 godzina dziennie

  Powoli wydłużaj czas stosowania i obserwuj, czy dobrze czujesz się pod kołdrą. W razie potrzeby należy ustalić, czy waga jest zbyt wysoka lub niska. Jeśli tak, nasz dział obsługi klienta pomoże Ci w wymianie

 • Cała noc

  Ciało dobrze dostosowało się do wagi i nie odczuwasz żadnego dyskomfortu. Teraz możesz korzystać z kołdry przez całą noc i poprawiać jakość swojego snu.

 • Czy nastąpiło przyzwyczajenie?

  Ludzie szybko się przyzwyczajają. Dlatego też dostosowanie się do wagi kołdry obciążeniowej nie jest niczym wyjątkowym. Nie ma potrzeby zwiększać wagi, ponieważ można po prostu zrezygnowac ze spania pod kołdrą obciążeniową na kilka nocy. Po odstawieniu kołdry jej działanie powinno być znów odczuwalne.