Wartości

Strona główna » Wartości

Świadoma, zrównoważona i uczciwa produkcja

Tworzymy produkty zdrowotne, które są dobre dla ludzi, a także dla środowiska. Aby odnieść sukces, bierzemy odpowiedzialność za nasze działania od samego początku i podejmujemy wszystkie decyzje ze świadomością zrównoważonego rozwoju i uczciwości.

Nasze materiały

Kołdry obciążeniowe powstałe z natury

Dla nas zrównoważony rozwój i jakość są ze sobą w ścisłej harmonii, ponieważ używamy tylko hipoalergicznych materiałów wolnych od pestycydów, złych warunków pracy i eksploatacji zasobów. Jesteśmy przekonani, że tylko materiały ze zrównoważonej produkcji są dobre dla skóry.

Do produkcji naszych kołder obciążeniowych używamy wyłącznie ekologicznej bawełny pochodzącej z Hiszpanii, która posiada certyfikat OEKO-TEX®. Jesteśmy w bezpośrednim kontakcie z naszymi dostawcami, dzięki czemu na bieżąco śledzimy zmieniające się warunki.

Wszystkie nasze produkty powstają zgodne z tą zasadą. Nasze poduszki terapeutyczne wypełnione są wełną jodłową z Austrii. Drewno pochodzi ze zrównoważonej uprawy i jest pozyskiwane z martwych lub naturalnie opadających drzew. Żadne drzewo nie jest przez nas ścinane.

Nasza produkcja

Własna i zrównoważona produkcja w Europie

Nasza firma ma swoją siedzibę w Polsce, gdzie w ciągu ostatnich kilku lat poczyniliśmy bardzo dużo inwestycji w jej rozwój. Chcemy, aby produkcja nadal była w naszych rękach. Tylko w ten sposób możemy mieć pewność, że wszystko idzie w zgodzie z naszymi wyobrażeniami.

W naszym zakładzie produkcyjnym wykorzystujemy zieloną, a w niektórych przypadkach energię słoneczną. Jako firma zajmująca się głównie tekstyliami przywiązujemy dużą wagę do prawidłowego utylizowania i segregacji odpadów. Poprzez nasze darowizny na rzecz instytucji i organizacji (więcej na ten temat poniżej) wydłużamy cykl życia zwróconych kołder obciążeniowych, a tym samym zapobiegamy marnotrawstwu materiału oraz mnożeniu niepotrzebnych, dodatkowych odpadów.

Jest to dla nas szczególnie ważne: jesteśmy na miejscu. Bliskość sąsiednich krajów europejskich jest dla nas bardzo ważna i pod wieloma względami stanowi zaletę. Tylko w ten sposób możemy utrzymać krótkie trasy dostaw i oszczędzić koszty i energię na rzecz środowiska.

Nasz zespół

Tworzenie świadomości na każdym poziomie

Nie wymagamy perfekcji, ale dalszego rozwoju. Abyśmy mogli działać w sposób zrównoważony jako firma, naszą troską było stworzenie świadomości ekologicznej wśród wszystkich pracowników. Stworzyliśmy solidny fundament dzięki specjalnie zorganizowanym szkoleniom, określonym wytycznym i instrukcjom. To wspiera nas i motywuje do odpowiedzialnego działania w trakcie każdego nowego dnia pracy.

Dla nas odpowiedzialne zachowanie nie kończy się na ludziach. W naszej firmie płaci się uczciwe wynagrodzenie i pracuje na uczciwych warunkach. Uważamy, że wszyscy mają jednakową wartość, dlatego każdy otrzymuje to, czego potrzebuje w środowisku pracy. Dotyczy to również osób niepełnosprawnych, które od samego początku zatrudniamy i wspieramy w naszym zakładzie produkcyjnym.

Nasze zaangażowanie

Kołdry obciążeniowe dla wszystkich

Nasz cel, aby nasze kołdry terapeutyczne dostępne były dla wszystkich, wynika z przekonania, że kołdry obciążeniowe mogą mieć pozytywny wpływ na każdego – czy to w celu zwiększenia dobrego samopoczucia lub złagodzenia zaburzeń snu, bólu lub objawów choroby.