Kołdry obciążeniowe pomagają na stres

Strona główna » Blog » Kołdry obciążeniowe pomagają na stres

Co powoduje stres?

Stres jest w dzisiejszych czasach zjawiskiem często występującym, spowodowanym głównie wymogami pracy i stałą dyspozycyjnością. Przy tym nawet złe nagłówki, irytujące powiadomienia z telefonu komórkowego i robienie wielu rzeczy jednocześnie mogą stanowić obciążenie, które ma ogromny wpływ na sen. Niepokój i nerwowość to skutki stresu, których nie można już wyłączyć, dokładnie wtedy, gdy rzeczywiście potrzebne jest odprężenie. Wszyscy znają stres, a mimo to często jest on niedoceniany. Jeśli nie ma kompensacji lub redukcji stresu, może on przerodzić się w trwałe stany z np. napięciem, lękami i negatywnymi zmianami w zwyczajach żywieniowych.

Jak kołdra obciążeniowa może pomóc w stresie?

Istnieje kilka pomocnych metod przeciwdziałania stresowi i jego skutkom. Oprócz aktywności sportowej i zdrowej diety, kołdra obciążeniowa może również zainicjować przerwę i przyczynić się do lepszej regeneracji. Zwłaszcza, gdy często jest mało czasu na sen, ważne jest, aby ten czas został wykorzystany na regenerację komórek. Wrażenia dnia wciąż buzują w Twojej głowie i sprawiają, że zasypianie jest wyzwaniem.

Jak może pomóc kołdra obciążeniowa?

Zastosowanie kołdry obciążeniowej może pomóc szybciej wyłączyć organizm i wprowadzić go w tryb uśpienia. Ciężar kołdry oddziałuje na mięśnie, ścięgna i stawy, dzięki czemu intensywniej wspomagane jest czucie głębokie i można lepiej kontrolować ciało. Odpowiedzialny za to jest hormon szczęścia serotonina i hormon snu melatonina, których uwalnianie jest wspomagane i przywracane do równowagi po nakryciu się kołdrą. Dodatkowo nacisk kołdry na ciało obniża poziom kortyzolu (kortyzolu jako tzw. hormonu stresu). Mięśnie i układ nerwowy rozluźniają się, lęki są redukowane, a organizm może łatwiej odzyskać siły po nagromadzonym stresie i napięciu.

Podsumowanie:

Oprócz zdrowej diety i ćwiczeń, kołdra obciążeniowa zapewnia ważne przerwy na odpoczynek i relaks.
Waga sprzyja wyciszeniu i odprężeniu ciała i umysłu po stresujących i niespokojnych dniach.