Kołdry obciążeniowe pomagają przy problemach ze snem
Jakie są skutki zaburzeń snu?
Bezsenność może być wywołana przez najróżniejsze czynniki i wpływać na wiele obszarów życia codziennego. Ma znaczny wpływ na zdolność koncentracji i produktywność, a także prowadzi do wzrostu ryzyka wystąpienia problemów z sercem lub chorób, takich jak cukrzyca i otyłość.
Jak kołdra obciążeniowa może pomóc w problemach ze snem?
Aby temu przeciwdziałać, kołdra obciążeniowa może znacznie poprawić jakość i długość snu. To z kolei pozytywnie wpływa na pracę i życie codzienne – wypoczęty organizm reaguje mniej drażliwie na innych. Udowodniono, że poprzez wywierany głęboki nacisk kołdra obciążeniowa może obniżać poziom kortyzolu (tzw. hormonu stresu), co daje uczucie odprężenia i dobrego samopoczucia.
Ciężar kołdry oddziałuje na mięśnie, ścięgna i stawy, dzięki czemu intensywniej wspomagane jest czucie głębokie a ciało można lepiej kontrolować. Odpowiedzialny za to jest hormon szczęścia serotonina i hormon snu melatonina, których uwalnianie jest wspomagane po nakryciu kołdrą obciążeniową. Mięśnie i układ nerwowy rozluźniają się, lęki są redukowane, a organizm może łatwiej uwolnić się z nagromadzonego stresu i napięcia.
Przy tym kołdra może być używana nie tylko w nocy, ale również w ciągu dnia. W dzisiejszym szybkim świecie, krótka przerwa może zdziałać cuda i dać organizmowi szansę na regenerację i naładowanie sił w ciągu dnia.
Podsumowanie:
- Kołdra obciążeniowa działa odprężająco na organizm i przyspiesza zasypianie.
- Lepszy sen ma pozytywny wpływ na codzienne życie i pracę.